Entertainment

We have a great selection of large screen tvs for your viewing pleasure, in the bar, outside in the garden bar, and the restaurant.

We have a gaming room with 18 machines.

We have a great selection of snacks and share food, pizzas, tapas bowls & platters.

We do sport with atmosphere, no other way to watch it!

The Duke

On the Big Screens

Tuesday 29th September

1.15PM

NFL LIVE

Baltimore Ravens vs Kansas City Chiefs

9.50AM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 3 of the French Open from Paris

Wednesday 30th September

10.00AM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

12.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

4.30PM

INTERNATIONAL WOMEN’S CRICKET LIVE

3rd T20 – Australia vs NZ from Allan Border Field, Brisbane

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 4 of the French Open from Paris

Thursday 1st October

10.00AM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

1.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

2.00PM

NBA FINALS LIVE

**Teams and venue TBC**

3.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 5 of the French Open from Paris

10.30PM

AFL LIVE

Qualifying Final – Port Adelaide vs Geelong Cats from Adelaide Oval

Friday 2nd October

9.00AM

GOLF: PGA TOUR LIVE

Round 1 of the Sanderson Farms Champs

10.00AM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

12.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

1.15PM

NFL LIVE

NY Jets vs Denver Broncos

3.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

7.00PM

MITRE 10 CUP LIVE

Bay of Plenty vs Auckland from Rotorua International Stadium

7.30PM

KING IN THE RING LIVE

Coverage of the King in the Ring from Eventfinda Stadium

9.30PM

WORLD SUPERBIKE LIVE

Coverage of the World Superbike from France

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 6 of the French Open from Paris

9.55PM

NRL PREMIERSHIP LIVE

1st Qualifying Final: Penrith Panthers vs Sydney Roosters from Panthers Stadium

10.30PM

AFL LIVE

Qualifying Final: Brisbane Lions vs Richmond

Saturday 3rd October

9.00AM

GOLF: PGA TOUR LIVE

Round 2 of the Sanderson Farms Champs

12.00PM

MLB LIVE

**Teams and venue TBC**

12.55PM

INTERNATIONAL WOMEN’S CRICKET LIVE

1st ODI – Australia vs NZ from the Rose Bowl

2.00PM

FARAH PALMER CUP LIVE

Northland vs North Harbour from Semenoff Stadium

2.00PM

MITRE 10 CUP LIVE

Counties Manukau vs Manawatu from Navigation Homes Stadium

2.00PM

WOMEN’S NATIONAL PREMIERSHIP LIVE

Canterbury Bulls vs Counties Stingray from Ng Puna Wai

2.00PM

NBA FINALS LIVE

Teams and venue TBC**

4.00PM

SUNCORP SUPER NETBALL LIVE

Semi-Final 1 – **Teams and venue TBC**

4.00PM

NATIONAL PREMIERSHIP LIVE

Canterbury Bulls vs Counties Stingrays from Ng Puna Wai

4.15PM

MITRE 10 CUP LIVE

Northland vs Taranaki from Semenoff Stadium

4.30PM

FARAH PALMER CUP LIVE

Canterbury vs Wellington from Orangetheory Stadium

5.00PM

SHUTE SHIEILD LIVE

Sydney Uni vs Gordon

5.45PM

NRL WOMEN’S PREMIERSHIP LIVE

Brisbane Broncos vs NZ Warriors from GIO Stadium

7.00PM

MITRE 10 CUP LIVE

Canterbury vs Wellington from Orangetheory Stadium

7.30PM

NRL PREMIERSHIP LIVE

2nd Qualifying Final: Melbourne Storm vs Parramatta Eels from Suncorp Stadium

7.30PM

AFL LIVE

Elimination Final: St Kilda vs Western Bulldogs from the GABBA

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 7 of the French Open from Paris

10.30PM

NRL PREMIERSHIP LIVE

1st Elimination Final: Canberra Raiders vs Cronulla Sharks from GIO Stadium

10.50PM

INDIAN PREMIER LEAGUE LIVE

Royal Challengers Bangalore vs Rajasthan Royals

11.00PM

AFL LIVE

Elimination Final: West Coast Eagles vs Collingwood from Optus Stadium

Sunday 4th October

9.00AM

GOLF: PGA TOUR LIVE

Round 3 of the Sanderson Farms Champs

10.00AM

BELLATOR EURO SERIES 9 LIVE

James Gallaher vs Cal Ellenor

12.30PM

UFC FIGHT NIGHT PRELIMS LIVE

Prelims: Holm vs Aldana

12.30PM

COLLEGE FOOTBALL LIVE

Georgia vs Auburn

2.00PM

MITRE 10 CUP LIVE

North Harbour vs Tasman from North Harbour Stadium

2.00PM

MITRE 10 CUP LIVE

Southland vs Waikato from Rugby Park

2.00PM

WOMEN’S NATIONAL PREMIERSHIP LIVE

Akarana Falcons vs Mid Central Vipers from Pulman Park

3.00PM

SUNCORP SUPER NETBALL LIVE

Semi-Final 2: **Teams and venue TBC**

3.30PM

UFC FIGHT NIGHT LIVE

Holly Holm vs Irena Aldana

4.00PM

NATIONAL PREMIERSHIP LIVE

Akarana Falcons vs Waikato from Pulman Park

4.05PM

MLS LIVE

Portland vs Colorado

4.15PM

MITRE 10 CUP LIVE

Ranfurly Shield: Otago vs Hawkes Bay from Forsyth Barr Stadium

5.30PM

NRL PREMIERSHIP LIVE

2nd Elimination Final: South Sydney Rabbitohs vs Newcastle Knights from ANZ Stadium

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 8 of the French Open from Paris

10.50PM

INDIAN PREMIER LEAGUE LIVE

Mumbai Indians vs Sunrisers Hyderabad

10.55PM

FOOTBALL: LALIGA LIVE

**Teams and venue TBC**

11.30PM

GOLF: EUROPEAN TOUR LIVE

Round 4 of the Aberdeen Scottish Open

Monday 5th October

9.00AM

GOLF: PGA TOUR LIVE

Round 4 of the Sanderson Farms Champs

12.55PM

WOMEN’S INTERATIONAL CRICKET LIVE

2nd ODI – Australia vs NZ from the Rose Bowl

9.50PM

TENNIS: ROLAND-GARROS LIVE

Day 9 of the French Open from Paris